Naše zvířátka

Zdrobnělé velsumky a wayndotky

Zatím bez fotografie, ale už máme spoustu krásných kuřátek. Rozhodně můžeme potvrdit, že tyto malinké slepičky dobře nesou, málo toho snědí, jsou shánčilé a hodné (i kohouti). Hodně teda kvokají a pečlivě sedí, což už zas taková výhoda není.


Maransky

Staré francouzské plemeno s kombinovanou užitkovostí, vyhlášené vajíčky s tmavě hnědou skořápkou. Ale nutno si přiznat, že rozšířená fáma, že mají nižší obsah cholesterolu je opravdu kec.

Maranska s kuřátkyPižmovky

Pižmovky jsou báječné kachny, které vlastně vůbec nejsou kachny:-)) Nepochází z kachny divoké, a vůbec nepatří do rodu kachny (Anas), ale jedná se o zvláštní jihoamerický druh z pampy jménem pižmovka velká (Cairina Moschata). Při křížení s jakýmkoliv druhem normálních kachen vzniká tzv. mulard, který je neplodný (jako při křížení koně a osla), ale který má většinou velmi kvalitní výkrmové vlastnosti, takže se často kříží s kachnou pekinskou i jinými a to nejen ve velkochovech. Pižmovky nemáme výstavní, ale užitkové a chováme je na maso. Dost jedinců ale prodáme i dalším chovatelům, protože máme velmi pěkné velké kusy. Většinou je o jejich maso takový zájem, že na nás pomalu ani žádné nezbude.

Krmení káčat


 

 

Kočky

Kočky a koťataRosničky, moták pochop, skřivani a další

Jeden z nezpochybnitelných přínosů ekologického zemědělství je jeho přínos pro biologickou rozmanitost. Například na poli kromě zeleniny, občas čápa, divokých kachen apod. máme docela natrvalo nastěhované i rosničky - máme tam totiž přírodní jezírko, u kterého se letos zalíbilo i jednomu z anšich větších dravců motáku pochopovi. Travní pruhy mezi bylinkami a zeleninou jsou každoročním domovem pro skřivany, kteří nám zpestřují práci zpěvem a určitě by se dalo pokračovat - například nám kopr pravidelně ožírají housenky otakárka fenyklového.

Rosničky