Informace

Aktuálně ze statku:

6.3.2021 - Prodej ze dvora v současnosti není. Možno si ovšem po dohodě přijet nebo nabízíme i rozvoz po okolí. Je také možno si objednat kachny, kačery a kohouty v kuchyňské úpravě nebo živé do chovu!

3.1.2020 - Nově zasíláme Zásilkovnou - Zásilkovna se snaží fungovat, ale pro případné vyzvednutí je vždy třeba ověřit zda je konkrétní místo otevřené, navíc není možno platiti hotově - bez dobírky za 80 Kč, s dobírkou za 95 Kč po České Republice. Možno zaslat za cenu o trochu vyšší i na Slovensko a dalších okolních zemí.

2019 - Pro nedostatek času jsme zrušili eshop. Ale pokud chcete něco poslat normálně si napište na mail DIANAzavinacEKOSTATEKteckaCZ dle seznamu zde nebo Vám můžeme poslat objednávkový formulář a Vy si ho jen vyplníte. A my Vám vše rádi zabalíme a pošleme nebo přivezeme někam k vyzvednutí (KPZ v Praze, trhy kam jedeme apod).

Dávkování sirupů

Dávkování: děti lžička 3x denně, dospělí lžíce 3x denně (minimálně 2x - ráno a večer) - s výjimkou sirupů na spaní, ty se užívají pouze večer. Preventivní sirupy stačí lžička 1x denně (ráno). Se sirupy na detoxikaci a čištění je ptořeba to nepřehánět - mnohdky stačí i jen jedna lžička nebo lžíce ráno nalačno.

Co na chřipková období?

Z naší nabídky můžete preventivně užívat dva sirupy, které jsme speciálně namíchali na posílení imunity a ochranu před nachlazením - zvláště pro děti vhodný sirup ze šípku a echinacei, který jsme nazvali Imunita na druhou a pak spíše pro dospělé kombinaci Echinacea-řepík-zázvor.

Napsali o nás?

To jen tak jako důkaz, že existujeme:-)))
Co naše babička veděly a co my jsme zapoměli - ČT 1 - vysílání 25.10. od 18.25, záznam pak na webu ČT (doplním).
https://reportermagazin.cz/a/wQtVt/cesti-sedlaci-sedm-statecnych
A tady si můžete pustit rozhlasový program Natura s námi:
https://plus.rozhlas.cz/bartakuv-hrnec-je-cena-pro-nejlepsiho-ekozemedelce-roku-7575131
Hrůza z předloňkého roku:
http://prima.iprima.cz/porady/vychytavky-ladi-hrusky/indicky-bezec-jeho-chov
Něco z prehistorie:
http://arnika.org/ekostatekvlkanec - drobný rozhovor o hospodaření a dobrovolnících
http://www.praguepost.com/news/1164-supporting-local-farmers-in-co-ops.html - o bedýnkách
http://respekt.ihned.cz/c1-46573670-myslel-jsem-ze-to-bude-lehke - no a tady se přiznáváme, že jsme si to představovali jinak:-)
http://www.asz.cz/redakce/tisk.php?clanek=34134&lanG=cs&slozka=5880&xsekce=6068&
Televize - no je nás v tom pořadu opravdu hodně:-)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10217032116-tykve-dyne-aneb-vime-co-jime/209542158660002/
Něco o bedýnkách celkově:
http://www.asz.cz/cs/zpravy-z-tisku/podnikani-kvoty/cesi-objevuji-zeleninove-bedynky.html
Něco o kamarádech, kde nás jen zmiňují:
http://jihlava.idnes.cz/lide-nakupuji-zeleninu-primo-z-farem-dv6-/jihlava-zpravy.aspx?c=A120728_1809542_jihlava-prilohy_mkk
A něco, kde nechápu co dělá kontakt na nás, když je to o farmářských trzích (v době jejich největšího boomu)
http://www.lidovky.cz/farmarske-trhy-si-na-biopotraviny-nehraji-staly-se-vsak-fenomenem-1c7-/dobra-chut.aspx?c=A100708_133804_dobra-chut_glu

Asi jsem nedohledala všechno, dokonce jsem to už vzdala (vím určitě, že jsme nedávno byli v příloze lidových novin, v Gurmetu a na déčku ve wifině), kdybyste o něčem věděli, dejte nám vědět na mail, ať to sem můžu přihodit. Díky. Diana